Tisk

Fotografie je možné vytisknout na tři různé povrchy - matný, lesklý a metalízový. Cenově vyjdou všechny varianty na stejno a je jen na vás, které dáte přednost. Pokud plánujete zasadit fotografie pod sklo, není až tolik důležité, jaký povrch vyberete.

Rozměry fotografií v centimetrech jsou přepočítány z palců (inch), proto jsou to taková nekulatá čísla. V balíčcích nabízím dostatečně velký rozměr 15x21cm, což téměř přesně odpovídá velikosti A5. Je ale možné se individuálně domluvit i na větších rozměrech. Fotografie nechávám zpracovávat profesionály v pražském studiu Foto Škoda. Tam také nabízejí možnost vytištění fotoknihy, pro kterou je potřeba připravit v editoru podklady. Pokud byste měli zájem i o takovou službu, nějak se určitě dohodneme.

Podle následujících ukázek si můžete vybrat, zda chcete vytisknout fotografie bez rámečku, případně zvolit, jaký rámeček se vám bude líbit. 

Varianta bez rámečku. Dávám jí přednost, protože samotná fotografie využije celou plochu papíru. Do rámu si ji pak můžete vsadit podle svého vkusu.
Varianta s bílým rámečkem je "klasika" a nic se tím nepokazí, i když, jak píši u předešlé varianty, ubereme tím kousek z plochy papíru a fotka je ve výsledku nepatrně menší.
Poslední varianta je poměrně oblíbená, protože imituje zvětšování fotografie klasickou cestou, kdy tenký černý rámeček přiznává celý formát kinofilmového políčka. Někteří fotografové to měli jako svůj podpis. Byli pyšní na to, že komponují již při focení a jejich záběr nepotřebuje ořezávat. Dnes je to věc estetiky.
Barevně, černobíle nebo v sépiovém provedení?
Samozřejmě je také dobré si před vytisknutím ujasnit, zda dáváte přednost barvě, či černobílému provedení. Z následující nabídky si můžete vybrat. Při komunikaci pak stačí do emailu napsat zvolenou variantu A, B nebo C.